Kamera Sistemleri

Kameralar ve bunlara bağlı olarak çalışan kayıt / kontrol üniteleri çeşitli amaçlarla izlemek, görüntülemek ve kayıt altına alınmak istenen ortamlarda kullanılmaktadır.

Son yıllarda CCTV (Closed Circuit Television) sistemlerinde analogdan IP(Internet Protocol)’ye doğru hızlı bir geçiş yaşanmaktadır. Özellikle büyük CCTV sistemlerinin ihtiyaç duyulduğu havalimanları, büyük alışveriş merkezleri, ofis kompleksleri ve üniversite kampüsleri gibi yerlerde IP sistemlerine geçiş çok hızlı bir şekilde yaşanmıştır.

Bu tip yapılarda hâlihazırda bir ağ yapısı vardır veya ağ yapısı kurmaya zorunluluk vardır ve ekstra bir altyapı maliyetine girmeden bu yapı üzerinde bir IP CCTV sistemi inşa etmek çok daha kolay ve daha zahmetsiz olmaktadır. Bununla birlikte bu sistemlerin büyüklüğünden dolayı hem yerel ağ sistem mimarisi hem de IP CCTV sistem mimarisi kuruluş öncesi doğru bir şekilde tasarlanmalı ve düşünülmelidir.

Düzgün tasarlanmayan ve düşünülmeyen sistemlerde çıkacak problemleri çözmek çok zor olacağı gibi problemlerin çözümü için sistemde yapılması gerekecek değişikliklerin maliyeti de çok büyük olabilmektedir. CTI Mühendislik olarak tecrübeli kadromuz ile CCTV Kamera Kontrol Sistemlerinde sizlerin talepleri doğrultusunda ürün tedariği, montaj, test, mühendislik, devreye alma, bakım ve onarım konularında hizmetler sunuyoruz.

CTI Mühendislik, kamera sistemlerinde; ürün tedariki, projelendirme, müşavirlik, mühendislik ve devreye alma hizmetlerini, müşterilerine sunar.

CCTV sistemlerinin kullanım alanları arasında;

  • Şehir izleme sistemlerinde kullanılır. Bu sistem günümüz de “Mobese” diye bilinmektedir. Mobese sistemlerin de yüzlerce kamera bulunabilmektedir. Böylelikle köprü, yol ve kavşaklarda trafik durumunu izleyip, kayıt altına alabiliriz.
  • İşverenlerin işyerlerini, çalışma ortamını ve çalışanlarını izleyebilmesi,
  • Gizli kamera olarak kullanılması,
  • Tiyatro, stadyum, konser alanı gibi alanlarda gösterinin herkes tarafından izlenilebilmesi için kullanılır,
  • Infrared aydınlatma karanlıkta insan gözünün görmediği görüntü yakalayabilmesinden dolayı kullanılır.

Size yardımcı olmak için buradayız

Bina Yönetim Sistemleri ile ilgili ihtiyaçlarınızı size özel olarak değerlendirebilir, sizin için özel çözümler üretebiliriz.

BİZE ULAŞIN